Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν ανήμερα της εορτής της Κοιμήσεως της Θεοτόκου την Τρίτη 15 Αυγούστου ιπποδρομίες στο Πλατύ Μεσσηνίας που διοργάνωσε ο σύλλογος φίλων Πελοποννήσου υπό την αιγίδα του δήμου Καλαμάτας
Στις ιπποδρομίες παρέστη Πλήθος κόσμου ο δήμαρχος Καλαμάτας Αθανάσιος Βασιλόπουλος, ο πρόεδρος της Κεντρικής αγοράς Καλαμάτα Αναστάσιος Αγγελής, πρόεδρος του Λιμενικού ταμείου Ανδρέας Καραγιάννης, Δημοτικοί σύμβουλοι , Πρόεδρος τοπικής κοινότητας και άλλοι φορείς