Την ένταξη του έργου «Κατασκευή πλατείας στη Δημοτική Κοινότητα Ανάληψης», αποφάσισε ομόφωνα το Διοικητικό Συμβούλιο του Πράσινου Ταμείου, στην πρόσφατη συνεδρίασή του στις 3 Νοεμβρίου.
Το έργο αποτελούσε βασικό στόχο της Δημοτικής Αρχής και ύστερα από επίμονες και συντονισμένες προσπάθειες του Δημάρχου Μεσσήνης Γιώργου Αθανασόπουλου, επιτεύχθηκε η ένταξή του.
Στο επόμενο διάστημα αναμένεται η δημοπράτηση του έργου, προϋπολογισμού 231.000 ευρώ, όπου προβλέπονται κατασκευή πλατείας με συνολικό εμβαδόν 461,41 τ.μ., φυτεύσεις, φωτισμός, πλακόστρωση και αστικός εξοπλισμός.
![](https://eidisoules.gr/wp-content/uploads/2023/11/ΠΛΑΤΕΙΑ-ΑΝΑΛΗΨΗΣ-960x540.jpg)
προηγούμενη ανάρτηση