Το πρόγραμμα της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ της σεζόν 2020-21

Το πρόγραμμα της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ της σεζόν 2020-21

Πριν λίγο διεξήχθη η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στη Μεσσηνιακή πρωτεύουσα με τις ομάδες και της Αρκαδίας στην κατηγορία (ΣΕΦΑ Αρκαδικός, Πάνας Κανδήλας, Πολύβιος ΑΕΜ και Πελασγός ΚΟΜ). Το φετινό πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας σε μια μεταβατική σεζόν μετά την πανδημία λόγω κορωνοϊου που διέκοψε πρόωρα το περσινό πρωτάθλημα περιλαμβάνει τις περισσότερες ομάδες από κάθε άλλη σεζόν και το μεγαλύτερο σε διάρκεια πρωτάθλημα από κάθε άλλη προηγούμενη χρονιά.

Σύμφωνα πάντα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το συγκεκριμένο πρωτάθλημα θα ξεκινήσει εκτός απροόπτου το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020 και θα ολοκληρωθεί περί τα τέλη Μαΐου 2021.

Από την πλευρά του ο Γενικός Γραμματέας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ κ. Μακαρούνης αναφέρθηκε στο φετινό πρωτάθλημα και στο γεγονός ότι το πρωτάθλημα θα διεξάγεται δίχως φυσική παρουσία φιλάθλων, ενώ οι αποστολές των ομάδων θα περιλαμβάνεται το ανώτερο από 18 άτομα. Από την πλευρά του ο Πρόεδρος της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ κ. Κουκάκης πραγματοποίησε μια σύντομη ιστορική αναδρομή της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και έναν σύντομο απολογισμό της προηγούμενης χρονιάς, καθώς επίσης έγινε λόγος για τους στόχους της Ένωσης τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Τέλος σημειώνεται ότι το νέο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ξεκινήσει το Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α1 τοπικής κατηγορίας θα έχει αναλυτικά ως εξής:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΚΟΜ Πελασγός
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΕΜ Πολύβιος
Πάμισος Μεσσήνης – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΓΣ Γαργαλιάνων – Πρωτέας Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΚΟΜ Πελασγός – ΣΚ Σπάρτη
ΑΕΜ Πολύβιος – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
Πρωτέας Καλαμάτας – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΡΕΠΟ: ΓΣ Γαργαλιάνων

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΑΕΜ Πολύβιος
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – Πρωτέας Καλαμάτας
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΡΕΠΟ: ΚΟΜ Πελασγός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΣΚ Σπάρτη
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΓΣ Μεσσήνης
Πρωτέας Καλαμάτας – Πάμισος Μεσσήνης
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΑΕΜ Πολύβιος – ΚΟΜ Πελασγός
ΡΕΠΟ: ΣΠΟΚ Ευκλής

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΓΣ Μεσσήνης – Πρωτέας Καλαμάτας
Πάμισος Μεσσήνης – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΚΟΜ Πελασγός – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΑΕΜ Πολύβιος

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΣΚ Σπάρτη
Πρωτέας Καλαμάτας – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΓΣ Μεσσήνης
ΣΠΟΚ Ευκλής – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΚΟΜ Πελασγός
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – Πρωτέας Καλαμάτας
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΠΟΚ Ευκλής
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΕΜ Πολύβιος – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΣΚ Σπάρτη
ΣΠΟΚ Ευκλής – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΓΣ Μεσσήνης
Πρωτέας Καλαμάτας – ΚΟΜ Πελασγός
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΕΜ Πολύβιος
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: Πάμισος Μεσσήνης

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΣΠΟΚ Ευκλής
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΓΣ Μεσσήνης – Πάμισος Μεσσήνης
ΚΟΜ Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΕΜ Πολύβιος – Πρωτέας Καλαμάτας
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΡΕΠΟ: ΑΣ Πάνας Κανδήλας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΚ Σπάρτη
Πάμισος Μεσσήνης – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΚΟΜ Πελασγός
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΕΜ Πολύβιος
Πρωτέας Καλαμάτας – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΡΕΠΟ: ΓΣ Μεσσήνης

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – Πάμισος Μεσσήνης
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΓΣ Μεσσήνης
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΑΕΜ Πολύβιος – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – Πρωτέας Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΑΟ Καλαμάτα 1980

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΚ Σπάρτη
Πάμισος Μεσσήνης – ΚΟΜ Πελασγός
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΑΕΜ Πολύβιος
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΡΕΠΟ: Σπαρτιατικός ΓΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΚΟΜ Πελασγός – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΕΜ Πολύβιος – Πάμισος Μεσσήνης
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΡΕΠΟ:

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΚΟΜ Πελασγός – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΕΜ Πολύβιος – ΓΣ Μεσσήνης
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΣΠΟΚ Ευκλής
Πρωτέας Καλαμάτας – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΚΟΜ Πελασγός
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΕΜ Πολύβιος
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΣΠΟΚ Ευκλής – Πρωτέας Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΓΣ Γαργαλιάνων

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕΜ Πολύβιος – ΣΚ Σπάρτη
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – Πάμισος Μεσσήνης
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΡΕΠΟ: ΚΟΜ Πελασγός

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΟ Καλαμάτα 1980
Πάμισος Μεσσήνης – Πρωτέας Καλαμάτας
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΣΠΟΚ Ευκλής

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΣΚ Σπάρτη
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – Σπαρτιατικός ΓΣ
Πρωτέας Καλαμάτας – ΓΣ Μεσσήνης
ΓΣ Γαργαλιάνων – Πάμισος Μεσσήνης
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΚΟΜ Πελασγός
ΡΕΠΟ: ΑΕΜ Πολύβιος

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΑΟ Καλαμάτα 1980
Σπαρτιατικός ΓΣ – Πρωτέας Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσήνης – ΓΣ Γαργαλιάνων
Πάμισος Μεσσήνης – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΑΕΜ Πολύβιος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Πρωτέας Καλαμάτας – ΣΚ Σπάρτη
ΓΣ Γαργαλιάνων – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΚΟΜ Πελασγός
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΓΣ Γαργαλιάνων
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΚΟΜ Πελασγός – Πρωτέας Καλαμάτας
ΑΕΜ Πολύβιος – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΡΕΠΟ: Πάμισος Μεσσήνης

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΣΚ Σπάρτη
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – Σπαρτιατικός ΓΣ
Πάμισος Μεσσήνης – ΓΣ Μεσσήνης
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΚΟΜ Πελασγός
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΕΜ Πολύβιος
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΑΣ Πάνας Κανδήλας

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
Σπαρτιατικός ΓΣ – Πάμισος Μεσσήνης
ΚΟΜ Πελασγός – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΕΜ Πολύβιος – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Πρωτέας Καλαμάτας
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΡΕΠΟ: ΓΣ Μεσσήνης

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Πάμισος Μεσσήνης – ΣΚ Σπάρτη
ΓΣ Μεσσήνης – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΚΟΜ Πελασγός
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΕΜ Πολύβιος
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΡΕΠΟ: ΑΟ Καλαμάτα 1980

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΓΣ Μεσσήνης
ΚΟΜ Πελασγός – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΕΜ Πολύβιος – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΣ Πάνας Κανδήλας – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – Πρωτέας Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: Σπαρτιατικός ΓΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΚ Σπάρτη
ΓΣ Μεσσήνης – ΚΟΜ Πελασγός
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΕΜ Πολύβιος
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΣ Πάνας Κανδήλας
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΡΕΠΟ: Πρωτέας Καλαμάτας