UncategorizedΑθλητισμόςΜεσσηνίας

Διακρίσεις αθλητών-ιών του Συλλόγου Αθλούμενων Μεσσήνης σε Τρίπολη και Πάτρα

Διακρίσεις αθλητών-ιών του Συλλόγου Αθλούμενων Μεσσήνης σε Τρίπολη και Πάτρα Ο ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΜΕΣΣΉΝΗΣ συμμετείχε την Κυριακή 28/01/24 στο περιφερειακό πρωταθλημα ανωμάλου δρόμου που διοργάνωσε ή τοπική επιτροπή του Σ.Ε.Γ.Α.Σ στην Τρίπολη.
Η Χριστίνα Χριστοπούλου τερμάτισε 3η στον αγώνα των γυναικών απόστασης 5400μ. και εξασφάλισε την συμμετοχή της στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου που θα πραγματοποιηθεί στα Τρίκαλα στις 25 Φεβρουαρίου. Ο Σταύρος Παράσχος τερμάτισε 2ος στα 450μ. της ηλικιακής κατηγορίας Κ12. Η Αποστολοπούλου Ευθυμία τερμάτισε στην 4η θέση στα 900μ της ηλικιακής κατηγορίας Κ14. Αξιόλογη παρουσία είχαν και η Γεωργία Αναγνώστου στα 900μ της Κ14 και ο Βασίλης Σουρέας στα 450μ της Κ12. Την ίδια ημέρα πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα ημερίδα κλειστού στίβου που Σ.Ε.Γ.Α.Σ στην οποία ο αθλητής του Σ.Α.Μ Κοτσορώνης Μιλτιάδης στο αγώνισμα του τετραπλούν της ηλικιακής κατηγορίας Κ16 κατέλαβε την 3η θέση με την αξιόλογη επίδοση 14.00μ