ΑθλητισμόςΜεσσηνίας

Ο Δείτε τον ΑΓΩΝΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ – Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ 1 – 0 – Ο διαιτητής έχασε τον έλεγχο!!! – Βίντεο

Ο αγώνας που διεξήχθη στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου στη Μεσσήνη μεταξύ Ολυμπιακό Ανάληψης και Α.Ο. Μεθώνης το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0 – 0
Το δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας διεξήχθη με έντονη βροχόπτωση, ο Oλυμπιακός Ανάληψης πήρε πρωτοβουλίες και έπαιζε τη ΑΟ Μεθώνη σχεδόν μονότερμα στο 20΄ άνοιξε το σκορ με ένα ωραίο γκολ ο Ντίνος Μαίρη με κεφαλιά ψαράκι

Μετά το σκοράρισμα του Ολυμπιακού Ανάληψης ο διαιτητής έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού, στο 32΄ έδωσε ανάποδα ένα φάουλ κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ στην εστία του Oλυμπιακού Ανάληψης και μοίραζε τις κίτρινες κάρτες σαν χαρτοπόλεμο, ο παίκτης του Ολυμπιακού Ανάληψης ο Θεόφιλος Δημητρίου δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κράτα για διαμαρτυρία και ο Ολυμπιακός Ανάληψης έπαιξε με 10 παίκτες στο υπόλοιπο του αγώνα
Η διαιτησία του Η Νικολόπουλου ήταν σαν να την είχε χτυπήσει το ακραίο φαινόμενο της Εύας που επικρατούσε και κάποιες αποφάσεις του ήταν εντελώς ακατανόητες
Δείτε το γκολ και το ανάποδο φάουλ

Ζωντανή μετάδοση του αγώνα ήταν μία προσφορά των καταστημάτων : WIND του Πέτρου Φαρμάκη στη Μεσσήνη, COFFEE MARKET στη Φοινικούντα του Γιώργου Πετρόπουλου και το Τσιπουραδικο του Τσελιου στην Μεσσήνη “Οινοσοφιες”