Αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων (Νηπιαγωγείων και Δημοτικών σχολείων), από αύριο, Τρίτη 11 Ιουνίου έως και την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024.
Η αναστολή λειτουργίας κρίνεται απαραίτητη για την προστασία των μαθητών και των εκπαιδευτικών, λόγω των προβλέψεων της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας για ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες και στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου μας.
![](https://eidisoules.gr/wp-content/uploads/2024/06/σχολεια-κλειστα-960x640.jpg)
επόμενη ανάρτηση