Το πανηγύρι που πραγματοποιήθηκε στην παραλία της Ανάληψης είχε πολύ κόσμο, την διοργάνωση του είχε η Ποδοσφαιρική ομάδα Ολυμπιακός Ανάληψης Μεσσήνης
Με πολύ κέφι με καλή διάθεση για να διασκεδάσει πηγε ο κόσμος στο πανηγύρι, η γουρνοπούλα, τα σουβλάκια και μπύρες έρεαν άφθονα.
Με τους: Λαϊκό πρόγραμμα Παναγιωτης Λογιωτης & Ιωάννα Χριστοπούλου, Δημοτικό πρόγραμμα Σταύρος Μπατάλιας Κλαρίνο Βασίλης Βίλος, τρέλαναν τον κόσμο που από το πολύ το κέφι δεν σταματούσαν το χορό και η διασκέδαση χτύπησε «κόκκινο» και κράτησε μέχρι το πρωί.
Στο πανηγύρι παραβρέθηκαν η δήμαρχος της Μεσσήνης Γιώργος Αθανασόπουλος, Αντιδήμαρχοι Χαράλαμπος Μακρής, Αναστάσιος Παπαγεωργίου, Δημήτρης Αθανασακόπουλος,, δημοτικοί σύμβουλοι,