Την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 20:00, είναι προγραμματισμένη η κεντρική προεκλογική ομιλία του Δημάρχου Καλαμάτας και επικεφαλής του συνδυασμού της «Δημιουργικής Πρωτοβουλίας για το Δήμο Καλαμάτας» Θανάση Βασιλόπουλου. Η ανοιχτή προεκλογική εκδήλωση – ομιλία θα πραγματοποιηθεί στην Κεντρική Πλατείας Βασ. Γεωργίου της Καλαμάτας. Ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος θα μιλήσει για το αύριο του Δήμου Καλαμάτας.
![](https://eidisoules.gr/wp-content/uploads/2023/10/kentriki_proeklogiki_omilia_copy_222x315.png)