Την Τετάρτη 28 Ιουνίου 2023, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Μεσσηνίας κ. Ανδρέας Τσουκαλάς υποδέχθηκε στο γραφείο του τα νέα μέλη της Διοικούσας Επιτροπής του Παραρτήματος ΓΕΩΤΕΕ Πελοποννήσου και Δυτικής Στερεάς Ελλάδας.
Παρευρέθησαν οι κ.κ. Τσάκωνας Αναστάσιος (Γεωπόνος-Πρόεδρος Δ.Ε.), Τζαβάρας Μαρίνος (Γεωπόνος-Γραμματέας), Κωνσταντόπουλος Δημήτριος (Δασολόγος-Μέλος), Αγγελόπουλος Παναγιώτης (Δασολόγος-Μέλος) καθώς και ο Προϊστάμενος του Τμήματος Πολιτικής Προστασίας της Π.Ε. Μεσσηνίας κ. Τσιλίκας Παναγιώτης (Γεωπόνος).
Κατά την εθιμοτυπική αυτή συνάντηση, συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στον πρωτογενή τομέα της Περιφερειακής Ενότητας Μεσσηνίας. Τονίσθηκε ο θεσμικός ρόλος του ΓΕΩΤΕΕ και η συνδρομή του στην επίλυση χρόνιων προβλημάτων του αγροτικού κόσμου.
![](https://eidisoules.gr/wp-content/uploads/2023/06/Α-Τσουκαλας.jpg)
προηγούμενη ανάρτηση
επόμενη ανάρτηση